Tokat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Buzağılar Ölmesin, İşletmeler Boş Kalmasın” konulu DOKAP Tanıtım Toplantısı İnterhas A.Ş. sponsorluğunda Tokat Dedeman Otelde 28 Aralık 2017 tarihinde yapıldı.

Toplantıya Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Celil Göçer, Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Vet. Hek. Seyit Sami Karyağdı ve projede görev alan bölge Veteriner Hekimleri katıldı.

Toplantının ilk yarısında 250’yi aşkın katılımcıya selamlama ve protokol konuşmaları yapıldı.

İnterhas A.Ş. Pazarlama Müdürü Gürcan Öner yaptığı konuşmada; İnterhas A.Ş. olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan projelere destek olmaktan ve bu anlamda her fırsatta Veteriner Hekimleri koruyucu hekimliğin önemi hakkında bilgilendirmekten ve hayvan sahiplerinin yanında olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından projede emeği geçenlere ve toplantıya sponsor olan İnterhas A.Ş. ‘ye teşekkür plaketi takdim edildi.

Toplantının ikinci yarısında Afyon Kocatepe Ünv. Vet. Fak. İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Abuzer Acar, ”BUZAĞI İSHALLERİ VE BUZAĞI ÖLÜMLERİNİ ÖNLEMEDE AŞILAMANIN ÖNEMİ”  konulu eğitim sunumunu bölge Veteriner Hekimleri ile paylaştı.

Hizmet içi eğitim sunumuna katılan Veteriner Hekimlere, Tokat Veteriner Hekimler Odası tarafından katılım sertifikası verildi.