Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’nin öncülüğünde ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin katkılarıyla, Fakülte Öğrenci Topluluğu VetAnka tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ”VetAnka-2018 5.Kariyer Günleri ve Sektörle Buluşma Sempozyumu’’ 7-9 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara Veteriner Fakültesinde yapıldı. Sempozyuma her yıl olduğu gibi bu yılda Ana Sponsor olarak katkıda bulunan İnterhas Hayvan Sağlığı, bu anlamlı etkinlikte genç Veteriner Hekim adaylarına destek vererek, onları yalnız bırakmadı.

Türkiye’nin dört bir köşesinden gelerek bu başarılı organizasyona iştirak eden öğrenciler üç gün boyunca, Veteriner Hekimliğin çalışma alanlarını daha iyi tanıyıp, kariyer planlaması yapabilme imkânı buldular. Sosyal, kültürel ve mesleki kaynaşma sergileyerek, mesleğinin birlik ve beraberliğine yönelik çok önemli bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Yoğun programına rağmen öğrencilerin davetini geri çevirmeyerek Sempozyuma teşrif eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, sempozyumda yaptığı konuşmada, öğrencilik yıllarından bahsederken duygularına hakim olamadı ve çok iyi bir Hekim olmak için her koşulda çok çalıştığını anlattı. Türkiye’nin gündeminde et ithalatı gibi konuların bulunduğunu belirten Fakıbaba öğrencilere hitaben,  “Bunları önleyecek olan sizlersiniz. Veteriner Hekimlerimiz koruyucu Hekimlik uygulayıp buzağı ölüm oranlarını düşürüp, hayvan hastalıklarını azalttığı zaman, hayvan ithalatını da önlemiş olacağız.’’ dedi.

Sempozyumun ikinci gününde İnterhas A.Ş. Pazarlama Müdürü Gürcan Öner,  İnterhas Hayvan Sağlığını tanıtan bir sunum yaptı. Ankara Bölge Tanıtım Sorumlusu Vet. Hek. Hatice Açıkgöz de,  İlaç sektöründe Veteriner Hekim olma konusunda genç Veteriner Hekim adaylarının sorularını yanıtladı. Sunumun sonunda beşinci kez sempozyumun platin sponsorluğunu üstlenen  İnterhas Hayvan Sağlığına plaket takdim edildi. Sempozyumun son gününde düzenlediği çekiliş ile öğrencilere Veteriner Hekim önlüğü hediye eden İnterhas Hayvan Sağlığı, genç Veteriner Hekimlerimize meslek yaşamlarında başarılar diler.