Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği tarafından düzenlenen VETFARMATOKS 2019 – I.Uluslararası VI. Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi 04-07 EYLÜL 2019 tarihlerinde Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesinin ev sahipliğinde Kayseri Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde yapıldı.

Bilime her zaman destek olan İnterhas A.Ş, bugüne kadar beş kez düzenlenen ve bu sefer, uluslararası boyutta düzenlenen VETFARMATOKS 2019 Kongresine sponsor olarak katkı sağladı. İki gün boyunca İnterhas Kongre standında Pazarlama Müdürü Gürcan Öner, Kayseri Bölge Tanıtım Temsilcisi Muhittin Seyhan ve Reklam-İletişim sorumlusu Mesut Çapanoğlu görev yaptı.

Yurtdışından yabancı konuşmacıların da yer aldığı bilimsel etkinliğe çeşitli Üniversitelerden akademisyenler, klinisyen Veteriner Hekimler ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yetkililer olacak şekilde yaklaşık 200 bilim insanı katıldı.

Farmakoloji ve Toksikoloji ile ilgilenen Veteriner Hekimlerin biraraya geldiği ve en son bilimsel gelişmelerin tartışılıp değerlendirildiği bu önemli kongrede insan ve hayvan sağlığını ilgilendiren son derece güncel ve çok önemli konular ele alındı, Düzenlenen panellerde sorunlar tartışıldı. Bu vesile ile başta Kongre Başkanı Prof.Dr. Ender Yarsan ve kongre düzenleme komitesine, düzenledikleri başarılı bilimsel organizasyon için teşekkür ediyoruz.

İnterhas A.Ş. her zaman olduğu gibi bundan sonrada, bilimi ve bilgiyi paylaşmaya yönelik böylesine önemli bilimsel etkinliklere katkı sunmaya devam edecektir.