İnterhas Hayvan Sağlığının, Veteriner hekimlerin  tedavideki başarılarının artmasına yardımcı olmak ve koruyucu hekimlik alanında güçlü çözümler  üretmek amacıyla İstanbul Gayrettepe Point Otel ve Ankara Swiss  Otelde gerçekleştirdiği  seminerlere  250’ye yakın Veteriner hekim katıldı.

İnterhas Hayvan Sağlığı 8 Eylül Pazartesi günü Ankara Swiss Otel ve 9 Eylül Salı günü İstanbul Point Otel’ de düzenlediği seminerler ile yine ayrıcalığını ortaya koydu. Birincisi  Haziran ayında İzmir’de düzenlenen seminerin ikinci ve üçüncü ayağı  geçtiğimiz günlerde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Prof Dr. Erman Or ve Prof. Dr. Barbaros Çetin sunumlarıyla İstanbul ve Ankara’lı Veteriner hekimlerin kedi ve köpeklerde standart ve alternatif aşı programları, parazit tedavisi, dermatomikozis ve lyme hastalığı hakkında bilgilerini tazeledi.

Teşhis edilmeden başlanılan tedaviler yapılan en büyük yanlış

Toplantıda Prof. Dr. Erman Or hekimlere koruyucu hekimlikle ilgili bazı genel bilgilerle beraber kedi ve köpeklerde görülen bulaşıcı viral ve bakteriyel hastalıklardan bahsederek aşılamaların gerekliliğini vurguladı. Türkiye’de kedi ve köpeklerde görülen mantar hastalıklarına dikkat çekerek dermatofitlerlerin yaşama alanları, nasıl teşhis edileceği ve tedavisi hakkında geniş bilgi vererek veteriner hekimlerin bilgilerini pekiştirmesini sağladı. Ayrıca mantar tedavisinde sık yapılan hatalara değinerek hekimlere yol gösterici bilgiler paylaştı.