İnterhas Hayvan Sağlığı,  5. Ulusal Farmakoloji  ve Toksikoloji  Kongresi’ne sponsor oldu.

Uludağ  Üniversitesi  Farmakoloji  ve Toksikoloji  Anabilim Dalı ile Veteriner Farmakoloji  ve Toksikoloji  Derneğinin  ortaklaşa  düzenlediği  5.Ulusal Veteriner Farmakoloji  ve Toksikoloji Kongresi  1-4 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa’da yapıldı.

Kongrede, bilinçli ilaç kullanımı ve  bu sayede  hem hayvancılığın gelişmesi hem de hayvansal  kaynaklı besinlerden insanlara yansıyabilecek kalıntı sorunlarının önlenmesi ile ilgili çok önemli  mesajlar verilerek,  bilimsel araştırma  sonuçları paylaşıldı.

İnterhas  Hayvan Sağlığı, kongre süresince  Pazarlama Müdürü  Gürcan Öner,  Bursa  Bölge  Satış  Sorumlusu  Ali Gürbüzoğlu   ve  Reklam ve İletişim Sorumlusu  Mesut Çapanoğlu  tarafından  temsil edildi. Kongreye aynı zamanda İnterhas Hayvan Sağlığı Ruhsatlandırma Departmanı sorumlusu  Dr. Vet. Hek. Ahmet Kopar’ da  katıldı. 25 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesi ile büyükbaş, küçükbaş, at ve pet sağlığı alanlarında  geniş ürün portföyüne  sahip İnterhas Hayvan Sağlığı standını ziyaret eden Veteriner Hekimlere,  İnterhas Hayvan Sağlığı Kongre  ekibi  tarafından hepsi GMP’li  ilaç ve aşılar tanıtıldı.

Bilindiği gibi  insan sağlığı, gıda güvenilirliği ve sürdürülebilir gıda güvenliği ancak hayvan sağlığının güvence altına alındığı bir ortamda temin edilebilmektedir. Hayvan sağlığı tesis edilemediğinde hayvan hastalıkları nedeni ile hayvancılık sektöründe ciddi verim kayıpları oluşmakta, insan sağlığı olumsuz etkilenmekte, hayvan ve hayvansal ürünlerin ihracat imkanları kaybolmaktadır.

Veteriner Hekimlerin  başarısını kendi  başarısı, üreticilerin  hayvanlarını da kendi hayvanları olarak gören İnterhas Hayvan Sağlığı,  faaliyet gösterdiği  hayvan sağlığı alanında, Ülkemiz için, zaman, emek, can ve ekonomik kayıpların önüne  geçmek, Türkiye’deki  hayvancılık sektörünü sürekli ileriye taşımak adına, her zaman doğru ürün ve doğru çözümler sunan bir firma olmuştur ve olmaya  devam edecektir.