Fakülte yönetimi ve çok değerli hocaların yanı sıra, son sınıf öğrencilerinin de oldukça yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda; İnterhas A.Ş. Pazarlama Müdürü Gürcan Öner’in ürünler ve hastalıklara yönelik çözüm önerilerinde bulunduğu sunum, Veteriner Fakültesi Öğrencileri ve Akademisyenler tarafından ilgiyle karşılandı.

Türkiye’nin kronik sorunu mastitise karşı çözüm önerilerinin de anlatıldığı seminerde ; doğduğu gün buzağılara yapılabilen, hem koruyan hem de tedavi eden, koruyucu ve tedavi edici dozu aynı olan, gebe hayvanlarda da güvenli ve 5 yıl bağışıklık sağlayan, Trikofitozis aşısı TRİCHOBEN’in ‘’Mikotik Mastitis’’ için Gold Standart bir çözüm olduğu vurgulandı.

Ayrıca, gebe inek ve gebe düvelere uygulandıktan sonra kolostrum ile buzağılarda Rotavirüs, Coronavirüs ve enteropatojenik E.Coli’nin neden olduğu buzağı ishallerini önleyip, buzağıları ölmekten kurtaran, ayrıca ikinci bir fayda olarak da doğum yapan Annede ‘’Coli Mastiti’’ oluşmasını engelleyen KOLİBİN RC NEO’ nun, E.Coli’nin hem somatik hem de kapsül antijenlerini içeren piyasadaki tek aşı olduğu, bu sayede Kolibin Rc Neo’nun hem buzağı ishalleri hem de ‘’Coli Mastiti’’ne karşı kesin çözüm sağlayan Gold Standart bir aşı olduğu belirtildi.
Sonrasında da, D6 potensinde üretilmeye başlandıktan sonra etkinliği daha da artan, dört Ana etkisi (Demarkatif, Rezorptif, Rejeneratif ve Antiflojistik) ile hem hasarlı meme dokusunu iyileştirerek Mastitis sorununa kesin ve kalıcı çözüm getiren, hem de somatik hücre sayısı ve hemolaktiya oluşumunu engelleyerek çoklu faydalar sağlayan, Theranekron D6’nın mastitis ile mücadelede Gold Standart bir ürün olduğu anlatıldı.

Bilimsel etkinlik, soru cevap bölümünden sonra sona erdi. Toplantı sonunda Fakülte Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Murat Yarım, İnterhas Hayvan Sağlığı yetkililerine, Veteriner Fakültesi öğrencilerine yönelik katkılarından dolayı teşekkür etti.