Malatya  Veteriner  Hekimler  Odasının düzenlediği   ve  Ankara Üniversitesi  Veteriner  Fakültesi Farmakoloji  ve Toksikoloji  Ana  Bilim Dalı Başkanı  ve  aynı  zamanda  da   TVHB  Merkez  Konseyi  ikinci başkanı  olan  Prof. Dr. Sayın Ender  Yarsan’ın  sunduğu   ‘’Veteriner Hekimlikte, Bilinçli  Antibiyotik  Kullanımı ‘’  konulu seminer,   25 Mart 2017 Cumartesi  günü  Malatya’da  yapıldı.

İnterhas  Hayvan Sağlığı’nın sponsorluğunda  gerçekleşen  ve çevre  illerden  gelenler  ile birlikte,  seksen  kadar  Veteriner  Hekim  ve  yirmi  kadar da  Veteriner  Fakültesi  öğrencisinin  katıldığı   bilimsel  etkinlikte,   antibiyotik  direnci  ve  bilinçli antibiyotik  kullanımı  konuları  ele alındı.

Gün  boyu  devam  eden  ve  tatil günü  olmasına  rağmen  yoğun  ilgi gören  bilimsel toplantıya  katılan  Veteriner  Hekimlere  teşekkür  eden   İnterhas  Hayvan  Sağlığı  Pazarlama  Müdürü  Gürcan Öner,   hepsi  GMP  belgeli  aşı  ve  ilaçları ile,  sektörün  öncü  şirketlerinden  olan  İnterhas  Hayvan  Sağlığının,  bilgi ve bilimi paylaşmak üzere  düzenlenen  bu  tür bilimsel  etkinliklere  katkısının  bundan  sonra da  devam  edeceğini  söyledi.