İnterhas seminerleri devam ediyor

İnterhas Hayvan Sağlığı tarafından 8 Haziran’da Swissotel İzmir’de gerçekleştirilen “Dünyayı saran gizli salgın; Lyme Hastalığı” ve “Kedi ve Köpeklerde Dermatomikozis” konulu toplantıda veteriner hekimlere bilgi aktarımında bulunuldu.

Yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, Dokuz Eylül Üniversitesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr. Barbaros Çetin’in “Dünyayı saran gizli salgın; Lyme Hastalığı” sunumuyla başladı. Hekimler tarafından ilgiyle karşılanan sunumda Lyme hakkında ülkemizde çok fazla bilinmeyen tehlikeler ve çözüm yolları hakkında bilgi verildi.

Toplantının ikinci bölümünde İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. M.Erman Or tarafından kedi ve köpeklerde standart ve alternatif aşı programları, parazit tedavisi ve koruyucu hekimlik hakkında bilgiler verildi. Sonraki bölümde Prof.Dr. M.Erman Or’un yaptığı “Kedi ve Köpeklerde Dermatomikozis” konulu sunum ve ardından katılımcılarla soru cevap şeklinde bilgi paylaşımıyla toplantı sona erdi.