İnterhas veteriner hekimlere bilimi sundu

Ülkenin dört bir yanında İnterhas Hayvan Sağlığı tarafından 17-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenen toplantılarda, hekimler “Modern Ağrı Yönetimi” ve “Theranekron Mucizesi” konularında bilgi sahibi oldu.

İnterhas Hayvan Sağlığı tarafından 17-22 Kasım tarihleri arasında sırasıyla İzmir, Bursa, İstanbul, Ankara, Konya ve Adana’da, Richter Pharma ile birlikte düzenlenen “Modern ağrı yönetimi” ve “Tarantula Mucizesi Theranekron” konulu toplantılarda veteriner hekimlere bilgi aktarımında bulunuldu. Toplantıların açılış konuşmasını İnterhas, Denge ve İntermed grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamercan Morkoç yaptı ve toplantılar boyunca engin saha tecrübelerini veteriner hekimler ile paylaştı. Toplantıda paylaşımlar yapan akademisyenlerin sunumlarının yanı sıra Richter Pharma hakkında detaylar, firma Genel Müdürü Andreas Asamer tarafından aktarıldı.

Efsane geri döndü!

“Modern ağrı yönetimi” konularının detaylarıyla aktarıldığı birinci bölümün ardından gerçekleştirilen ikinci bölümde ise, bir buçuk yıl aradan sonra yakın zamanda İnterhas tarafından veteriner hekimlerin kullanımına yeniden sunulan “Tarantula cubensis” D6 potensi ile elde edilmiş ve bu potens derecesinden dolayı maksimum etkinlik gösteren Theranekron D6’nın elde ediliş biçimi ve homeopati kavramı anlatıldı. Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutlay Gürbulak tarafından  “Evcil Hayvanlarda Reprodüksiyonda Theranekronun Önemi” başlıklı sunum gerçekleştirildi.

Meme tümörlerinde alternatif tedavi

Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilgün Gültiken tarafından “Köpek Meme Tümörlerinde Theranekron’un Kullanımı” konusu aktarıldı. Theranekron ile köpek meme tümörlerinde yapılan tedavilerin hastanın yaşam kalitesini artırdığı, demarkasyon alanı oluşturarak büyümesini durdurduğu, hatta tümörleri küçülttüğü ve nüks etmeyi önlediğinin belirtilmesi ise sunumun en çarpıcı bölümüydü.

Altı ilde toplam 525 hekimimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantılar, yoğun ilgi nedeniyle gece geç saatlere dek devam etti. Toplantıya katılan hekimlerimiz günün yorgunluğuna rağmen bilim ve bilgiye ulaşmak adına uykusuz kaldılar ve başta hocalarımız olmak üzere bütün konuşmacılara sayısız sorular sordular. Toplantılarımıza bilgilenmek için gelen ve bizleri daha faydalı bilimsel toplantılar yapmak üzere yüreklendiren, veteriner hekimlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.