İnterhas veterinerlik öğrencilerinin yanında

İnterhas’ın ana sponsorlarından olduğu, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Atlı Spor Topluluğu (AVAST) tarafından düzenlenen, 1.Veteriner At Bilimleri Öğrenci Bilgilendirme Semineri, Ankara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik öğrencilerinin katılımıyla, Ankara’da 25-26-27 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Geleceğin veteriner hekimlerini her zaman destekleyen İnterhas Hayvan Sağlığı ekibi tarafından, at hekimliği alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilere spesifik at sağlığı ürünleriyle ilgili bilgiler verildi.

A.Ü. Veterinerlik Fakültesi Satı Baran Konferans Salonu’nda başlayan etkinlikte, uzman akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından; Atlarda ilaç kullanımı, Atlarda rastlanan kemik lezyonları, At besleme ve beslenme bozuklukları, Sancı ve eğitimi, Suni tohumlama, Atçılık tarihi, Pansiyon haralar ve işleyiş, Yarış atlarında eğitim gibi konularda seminerler yer aldı.

Etkinliğin ikinci gününde Ankara Binicilik İhtisas Kulübü’ne düzenlenen gezide, uzman veteriner hekimler ve antrenörler tarafından atçılık ve at sağlığı ile ilgili uygulamalı sunumlar yapıldı. Etkinlik katılımcıların Anıtkabir ve Ankara turuyla son buldu.