Bilimi ve bilgiyi paylaşmak üzere yurtiçi seminerlerine aralıksız devam eden İnterhas Hayvan Sağlığı, Diyarbakır’da düzenlediği bilimsel toplantıda bölge hayvancılığına yönelik etkili çözümler sundu.

 İnterhas Hayvan Sağlığı, yurt genelinde düzenlediği toplantılarda Veteriner hekimlere bilimi ve bilgiyi sunmaya devam ediyor. 6 Eylül cumartesi günü Diyarbakır’da 100’den fazla Veteriner hekimin katılımıyla gerçekleşen toplantıda  Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları öğretim üyesi  Doç.Dr.Hasan İÇEN “Vitamin, mineral ve iz element eksikliğine bağlı şekillenen hastalıklar” konulu,  İnterhas A.Ş Pazarlama Müdürü Gürcan ÖNER de “İnterhas İlaç ve aşıları”  ile  ilgili  sunumu  gerçekleştirdiler.  Katılımcıların  ilgi ile izlediği sunumlardan sonra,  soru-cevap bölümüne geçildi.  Bu bölümde, İnterhas A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Tamercan MORKOÇ ve Doç. Dr.Hasan İÇEN, kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar. Engin saha tecrübesi ve büyük bilgi birikimine sahip Dr. Tamer can MORKOÇ’un yaptığı  bilimsel açıklamalar,  Veteriner hekimler tarafından ilgiyle dinlendi.

Toplantıya Diyarbakır ve çevre illerden katılan 100’den fazla  hekim de, İnterhas Hayvan Sağlığı’nın kendilerine sunduğu; Theranekron, Trichoben,  Novacoc , Adevit, Ivatyl Tar, Megacal M, Rifen,Kolibin RC Neo, BıobosRespi4 gibi  hepsi birbirinden değerli aşı ve ilaçları güvenle kullandıklarını, bölge hayvancılığının önemli problemi olan  Selenyum eksikliği ile ilgili olarak,  uygulandıktan sonra etkisini  bir yıl boyunca sürdüren BvpBa-Selenat  ve yine Bakır eksikliğinin giderilmesinde, uygulandıktan sonra etkisini 90 gün devam ettiren, Bvp Copper ile yüz güldürücü  sonuçlar aldıklarını belirttiler. Ayrıca İnterhas Hayvan Sağlığı’ndan bu tür bilimsel toplantıların devamını beklediklerini de ifade ettiler.