Veteriner Hekimlerin başarısını kendi başarısı, yetiştiricilerin hayvanlarını da kendi hayvanları  olarak  gören  İnterhas Hayvan Sağlığı,  Kızılcahamam İlçe Tarım Müdürlüğü, Kızılcahamam Tiftik Kooperatifi ve Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri  Birliği tarafından düzenlenen Şenliğe 4 kişilik pazarlama ekibiyle  katıldı ve düzenleme komitesi aracılığı ile dereceye giren  oğlak sahiplerine birbirinden değerli ürünlerini  hediye etti.

Veteriner Hekimlerin ve koyun keçi yetiştiricilerinin karşılaştığı yetiştiricilik sorunlarının da ele alınma fırsatının bulunduğu etkinlikte yapılan konuşmalarda, Ana vatanı Ankara olan ve Ankara’nın simgesi olan Tiftik keçisinin dünyaya Ankara’dan yayılan çok özel ve değerli bir bir ırk olduğu vurgulandı. Birçok nedenden dolayı sayısı hızla azalan altın değerindeki tiftik keçisi yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için ıslah projeleri ile tiftik keçilerinin koruma altına alınması, tiftik keçisi sürülerinin içine yabancı ırk tekelerin katılmaması, yeni doğan oğlakların özel olarak küpelenerek üniversite işbirliği ile yakından takip edilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Halkın da yoğun katılımda bulunduğu Kızılcahamam’da düzenlenen Şenlik sayesinde bölgede hem tiftik keçisinin tanıtımına katkı sağlanmış oldu hem de yetiştiriciler arasında dayanışma ve işbirliği geliştirilmiş oldu. Düzenlenen en güzel oğlak yarışması ise yetiştiriciler arasında damızlık bilincinin daha da gelişmesine vesile oldu. 17 oğlağın katıldığı yarış sonunda Kızılcahamam’ın Pazar Mahallesi’nden katılan Çiftçi Sadi İnanç’ın oğlağı birinci seçilerek 2 adet büyük altın, yem ve ilaç ürünleriyle ödüllendirildi. Şenlik, yöresel sanatçıların sahne alması ve halk oyunları ile sona erdi.